V únoru mě naše afghánská koordinátorka paní Khalida poprosila, jestli bychom nemohli obstarat školní batohy, protože v březnu u nich začíná školní rok.
Nejbližší možné letadlo Armády ČR odlétalo z letiště v Kbelích 12. března a naštěstí v něm bylo místo pro 11 krabic batohů za výhodné ceny od firmy Piccollo, s.r.o., krabici plnou pastelek od evangelíků z Vinohrad a krabici použitých brýlí od katolíků z Jižního města.
V noci  na 13. březen letadlo v pořádku odstartovalo.
Během následujících několika dnů se mně nepodařilo získat o krabicích žádné informace.
20. března – od českých vojáků na kábulském letišti se dozvídám, že krabice jsou kvůli COVID 19 v karanténě na základně v Bagramu.
23. března – vojáci žádají paní Khalidu, aby si zjistila, jestli má oprávnění ke vstupu na základnu na kábulském letišti. Pokud ne, předání se uskuteční u severní brány.
3. dubna – paní Khalida se omlouvá za zpoždění, ale protože není oprávněná osoba, předání krabic se uskuteční u severní brány letiště.
7. dubna – vojáci slíbili, že se pokusí zajistit předání u severní brány.
7. dubna – dotazuji se vojáků, jestli jsou krabice v pořádku.
8.dubna – vojáci se ptají, který den a v kolik hodin bude moci řidič paní Khalidy přijet k severní bráně.
8. dubna – vojáci mě informují, že ještě krabice neviděli, mají je u sebe skladníci, kteří je přijali po přeletu z Bagramu. Nechají je zkontrolovat.
8. dubna – paní Khalida sděluje, že řidič může přijet kdykoliv 10. nebo 11. dubna.
9. dubna – paní Khalida informuje, že všechny cesty jsou zablokované a nikdo nesmí vycházet. Ptala se na check pointu, jestli je možné krabice dovézt a dozvěděla se, že to půjde až po skončení karantény.
Doufá, že krabice budou moci zůstat u vojáků až do doby, kdy vláda karanténu ukončí.
10. dubna – prosím vojáky, aby krabice u sebe nechali až do konce  karantény.
Doufám, že se batohy k dětem dostanou aspoň před koncem školního roku.
Jarmila Müllerová

Napsat komentář