Mastora je mladá žena. Loni se provdala, její manžel je krejčí, dříve měl malý obchod se šicími potřebami. Je šikovný a schopný se sám uživit. Když se rozhodl s Mastorou oženit, obchod prodal a je bez práce.
Afghánci mají silné kulturní tradice. Když se mladý pár rozhodne vzít, musí na svatbu pozvat hodně lidí, 500 a dokonce i víc. Vše musí zajistit a zaplatit ženich: obřad, místo oslav, jídlo, nevěstě oblečení, dary pro příbuzné… Pro bohaté lidi je to snadné, ale pro chudé je opravdu těžké tuto tradici dodržet. Proto někteří prodávají svůj majetek, berou si půjčky.

Nicméně v Afghánistánu se proti nesmyslně drahým svatbám hodně lidí bouří, ale zvrátit starodávný zvyk bude chvíli trvat.

Mastora a její manžel teď nemají žádné peníze a nejsou schopni začít podnikat. Jejich společný život je velmi těžký – zvlášť potom, co se jim narodila dcera. Mastoru ubohý život tížil a přála si ho změnit. Kolega paní Khalidy (koordinátorky Self Help Groups a Berkatu) se o jejích problémech dozvěděl a nabídl jí pro manžela šicí stroj zaslaný Berkatem.
Mastora je nyní velmi šťastná, manžel je nadšený a vřele děkuje za laskavou pomoc. Přišla v pravý čas, protože byl zoufalý a nevěděl, co má dělat. Ihned uvědomil členy komunity, že má šicí stroj a věří, že bude mít brzy zase zákazníky.

Napsat komentář