Farní sbor Českobratrské církve evangelické na Vinohradech nám věnoval starý mechanický šicí stroj, který dostala chudá žena jménem Šafika.

Zde je její příběh.

Šafika je velmi chudá žena, která žije u svého bratra. Ztratila manžela, má tři děti, jeden syn pracuje v továrně, dva chodí do školy. Je nadaná švadlena a v době, kdy ještě měla šicí stroj, se živila šitím pro lidí v okolí.

Bohužel je to oblast ovládaná Talibánem, takže byla přinucena se zapojit do jeho hnutí. Nicméně odmítla tam poslat svého syna a proto musela svou provincii opustit a odejít za bratrem, který pracuje pro Afghánskou národní armádu – jinak by Talibán jejího syna zabil. Bratr je taky chudý, ale uvolnil Šafice jeden pokoj, ve kterém se svými syny žije.

Zezačátku byla schopná své syny zabezpečit, protože měla šicí stroj a šila pro lidi v okolí. Bohužel v zimě 2019 si zlomila nohu a kvůli léčbě musela prodat část svého zařízení včetně šicího stroje.

Koordinátor Self Help Groups z této oblasti chtěl Šafice pomoci a upozornil naši koordinátrku paní Khalidu o její situaci a ta se rozhodla věnovat jí šicí stroj. Šafika byla nadšená a šťastná. Děkuje všem, kdo se podíleli na obstarání tohoto stroje. V komunitě oznámila, že má šicí stroj a bude šít a opravovat oblečení.

Modlí se za všechny, kteří ji podporovali a je tak nyní schopná postarat se o své děti.

Napsat komentář