Snažíme se pomoci afghánským občanům, kteří pracovali pro české vojáky či různé humanitární organizace, včetně Berkatu. Přemýšlíme, jak to udělat nejefektivněji.

V této věci jsme se již spojili se spolkem Vlčí máky, který se snaží dostat z Kábulu do ČR maximum vojenských tlumočníků. Zatím ale přesně neví, kdo se do evakuačních letadel dostal a kdo tam bude muset zůstat.

Po skončení leteckých transferů vytvoříme spolu s našimi kolegy z dalších organizací, které působily v Afghánistánu, přesnější seznamy. A začneme hledat, jak komu co nejefektivněji pomoci.
Pokud byste byli ochotni na této akci nějak participovat, prosím, napište zhruba svoji představu. Je nám jasné, že zezačátku nejčastěji půjde o pomoc při pokusu dostat se pryč z Afghánistánu. A to nemusí vždy skončit úspěchem. Pokud do toho s námi půjdete, musíte přijmout i určitou míru rizika, že se to prostě nepovede.
Berkat má povolenou sbírku jak na pomoc chudým v Afghánistánu tak i Afgháncům v nouzi v České republice, takže můžete na náš transparentní účet posílat finanční prostředky.
č. účtu u Raiffeisen Bank  544411/5500, var. symbol 300.
DĚKUJEME.
Jarmila Müllerová, Berkat, z.s.
jarmilamullerova@seznam.cz

Napsat komentář