Není to jednoduché, ale jedeme dál. Naše kurzy gramotnosti pro afghánské ženy pokračují. Z toho máme největší radost.

Je nám líto, že naše skvělá a věrná kolegyně Khalida, která veškeré berkatí snažení v Kábulu organizovala, musela zemi opustit. Jsme s ní v kontaktu a slíbila, že bude dělat vše, co je v jejích silách, abychom mohli pokračovat s našimi projekty dál.


A teď – co vlastně chceme a hlavně můžeme dělat.


Máme od vás, řady dárců, peníze, které jste poslali především po loňských dramatických událostech, kdy se na kábulském letišti davy Afghánců zkoušely dostat do letadel a odletět do „lepšího“ a hlavně bezpečnějšího a přívětivějšího světa. Mnohým se to ale nepovedlo.
Ne, není naším cílem vystěhovat co nejvíc Afghánců do Evropy, ale máme v té zemi několik lidí či rodin, které jsou z různých důvodů v bezprostředním ohrožení. Jistě chápete, že je nebudeme jmenovat ani vyprávět podrobně jejich příběhy. Potřebují ale pomoc, a my se snažíme najít pro ně cestu, která je dovede do bezpečí.
Zatím se za vaše peníze jedna rodina snaží získat pasy pro všechny své členy. Není to snadné, ale věříme, že to půjde.
S několika dalšími rodinami jsme v kontaktu.
Tato naše iniciativa vznikla bezprostředně po obsazení celé země hnutím Tálibán a víme, že tím život – naštěstí – nekončí.


Chceme pokračovat dál a jsme tady i pro lidi, kteří zůstávají v Afghánistánu.


Protože se dramaticky zhoršila životní úroveň řady rodin, chtěli bychom těm nejpotřebnějším, například několika matkám s více dětmi, pomáhat příspěvky na jídlo. Víme, že v některých částech země hrozí hladomor, podvýživa dětí je bohužel něco běžného. Momentálně se snažíme zajistit bezpečný převod peněz pokud možno ne za horentní poplatky.


Co se nám za poslední měsíce povedlo :


Pokračují kurzy gramotnosti
Po zaslání finanční pomoci jedna rodina získala cestovní pasy, ale má vážné problémy si jejich vyzvednutím, protože Talibán hlídkuje před úřadem.
Pokročili jsme ve shánění nástupce naší koordinátorky Khalidy
Připravujeme projekt finanční pomoci nejchudším rodinám (především příspěvky na jídlo a topení)


Pomáháme Afgháncům, kteří přijeli do ČR. Spolupracujeme s dalšími organizacemi i státními institucemi v ČR, i lidmi, kteří se nám hlásí s nápady, jak nové příchozí začlenit do české společnosti. Např. by jedna rodina mohla vést penzion v Jižních Čechách.


Děkujeme moc za finanční příspěvky a trpělivost

Napsat komentář